• (067) 215-75-72
  • (095) 275-75-72
  • (073) 275-75-72
Написати директору

Резонатор на автомобіль ВАЗ

Резонатор ВАЗ 2101-07
Резонатор ВАЗ 2101-07

Резонатор ВАЗ 2103-06
Резонатор ВАЗ 2103-06

Резонатор ВАЗ 2108
Резонатор ВАЗ 2108

Резонатор ВАЗ 2110
Резонатор ВАЗ 2110

Резонатор ВАЗ 2115
Резонатор ВАЗ 2115

Резонатор ВАЗ 1118
Резонатор ВАЗ 1118

Резонатор ВАЗ 2121
Резонатор ВАЗ 2121

Резонатор ВАЗ 2170
Резонатор ВАЗ 2170

Кожне автосредство обладнане силовим агрегатом внутрішнього згоряння, в процесі роботи виділяє не тільки величезну кількість відпрацьованого токсичного газу, але і при цьому створює досить багато шуму. У зв'язку з цим, кожен автомобіль забезпечується системою, яка відповідає, як за виведення з камер згоряння ГБЦ відпрацьованого газопотоків за межі автосредства, так і за придушення шумового ефекту, який супроводжує рух цього газопотоків по системі. Ці функції виконує вихлопна система. Як і будь-який складний вузол, система виведення відпрацьованого газопотоків складається з компонентів, які забезпечують нормальну працездатність системи, а саме-колектора, що забезпечує об'єднання декількох газопотоків в єдиний, гофри, яка відповідає за придушення вібраційних імпульсів, створюваних працюючим силовим агрегатом, каталізатора, що забезпечує зниження токсичності відпрацьованого газу, резонатора, що знижує шумовий ефект, глушника, що виконує ті ж функції що і резонатор, тільки має дещо іншу конструкційну особливість і вихлопної труби, що забезпечує прямий вихід в атмосферу минулого через систему газопотоків.

Резонатор в автомобілі ще називають малим глушником. Кожен компонент системи, як уже зазначалося вище, виконуючи свої функції, забезпечує нормальну працездатність не тільки працюючого силового агрегату, але і автомобіля-в цілому. Будь-який автомобіль з сімейства ВАЗ, природно, також забезпечений системою виведення відпрацьованого газопотоків. Глушник ВАЗ, резонатор ВАЗ та інші елементи системи мають ідентичні конструкційні особливості з компонентами системи інших марок авто, за винятком, може бути деяких дрібних параметральну нюансів. Таке пристосування як резонатор-також не є винятком.

Резонатор є невід'ємною частиною системи і виконує досить важливу роль і відповідає не тільки за зниження шумового ефекту, що проходить по системі відпрацьованого газопотоків, але і за своєчасність виведення цього газопотоків з камер ГБЦ, тим самим звільняючи їх для заповнення новою порцією бензо-повітряною сумішшю. Конструкційно, таке пристосування як резонатор, для якісного виконання своїх функціональних обов'язків розміщується безпосередньо відразу за прямотоком, що приймає газопотік з камер ГБЦ, а саме-між самим глушником і прийомним колектором (нейтралізатором). Можна додати, що від якості роботи резонатора буде залежати ходові якості автосредства.

Резонатор має схожість з глушником не тільки візуально, але і деяким внутрішнім будовою. Внутрішній устрій розбите на кілька разнооб'емних порожнин-камер, які сприяють як звуження проходить через них газопотоків, так і його розширення. Ці функції сприяють стабілізації нерівномірною пульсації газів. Також, камери в конструкції резонатора розташовані по відношенню один до одного не на одній площині, що є причиною зміни напрямку газопотоків, що є основним аспектом зниження шумового ефекту проходить через камери газопотоків.
Незалежно від моделі автосредства, резонатор може змінювати своє місце розташування, але, в той же час резонатор залишається складовим компонентом глушника, який не тільки істотно впливає на ходові якості автосредства, але і забезпечує комфортні умови перебування людей в салоні авто. Тому, автовласник зобов'язаний контролювати стан як вихлопної системи в цілому, так і такого пристосування як резонатор-зокрема. На превеликий жаль такі пристрої як резонатор, в силу неякісного сировинного матеріалу, використаного при їх виготовленні-досить недовговічні. Тому, досвідченими автомобілістами рекомендовано використовувати резонатори, виконані з нержавіючої сталі, які набагато довше прослужать ніж пристрої, виконані з низькоякісного металу. Також, не можна не відзначити, що резонатор хоч і піддається часткового ремонту-оптимальним варіантом буде повна заміна пристрою, тому що «Залатане» пристосування-недовговічне, і може підвести в будь-який момент.