• (067) 215-75-72
  • (095) 275-75-72
  • (073) 275-75-72
Написати директору

Коробка передач УАЗ

Рычаг переключения передач
Важіль перемикання передач

Валы и шестерни
Вали і шестерні

Картер КПП
Картер КПП

Сальники
Сальники

Трансмісія в автомобілі досить складна і громіздка система. До складу трансмісії входять основні вузли, до яких відносяться КПП, карданна передача, міст і зчеплення. Які, в свою чергу мають свої компоненти для забезпечення нормальної працездатності даної системи в цілому. Коробка передач є невід'ємною частиною трансмісії і виконує функції, спрямовані на зміну швидкісного режиму авто в різних дорожніх ситуаціях. Природно, цей режим визначає автовласник, який за допомогою важеля, що знаходиться в салоні авто і здійснює цю зміну.

З технічної точки зору КПП на певних циклах пересування авто виробляє зміну крутного ходу, переданого силовим агрегатом ведучих коліс авто. Знову ж таки, варто відзначити, що зміну крутного моменту визначає автовласник. КПП також передбачає і режим, коли силовий агрегат від'єднаний від компонентів, що взаємодіють з провідними колесами, але в той же час він знаходиться в робочому режимі - цей режим називається холостим ходом.

Зазвичай марка авто як «УАЗ-469» оснащена чотириступінчастою КПП з синхронізаторами на 3-й і 4-й передачах. Дана модифікація «УАЗа» - найбільш поширена на вітчизняних автомагістралях ще з минулого століття. Природно, з появою нових модифікацій «УАЗів», модернізуються і його основні компоненти. Така модифікація позашляховика, як повнопривідний «УАЗ-3163» Патріот може мати на своєму «озброєнні» пятиступенчатую КПП корейської компанії DYMOS. Роздавальна коробка двоступенева, електромеханічна. КПП-це досить громіздкий блок, що складається з картера КПП, місцем розташування якого є корпус картера зчеплення, розташованого на картері силового агрегату. Майже половину ємності картера КПП займає трансмісійне змазують речовина. Це обумовлено тим, що компоненти картера функціонують в умова постійної взаємодії між собою, і, щоб знизити ступінь зносу картер КПП забезпечується змащує речовиною. Зазвичай, змазують речовина картера КПП заливається на заводі виробнику і служить протягом усього терміну служби КПП.

Конструкційно картер КПП в своєму комплексі містить підшипники, які сприяють вільному обертанню валів, шестерень різних параметрів і, природно - з різною кількістю робочих зубців, а також - синхронізатор, який забезпечує м'яку і безшумну зміну пов'язаних між собою шестерень. Основною функціональною завданням цього пристосування - зрівнювання кутових швидкостей шестерень в момент їх обертання. Щоб уникнути можливого включення одночасно більше однієї покладеної позиції, КПП обладнується замковим пристроєм, а, щоб виключити мимовільне вимикання - блокувальним пристроєм. Основний принцип функціонування КПП заснований на використанні в жорсткому зачепленні шестерень з різним числом робочих зубів і параметрів цих шестерень. Чим більше діаметр шестерні, тим, відповідно - менше швидкість обертання вторинного валу. Крутний хід колісної пари безпосередньо залежатиме від поєднання пов'язаних шестерень, що знаходяться в жорсткому зачепленні в даний момент. Поєднання шестерень автовласник вибирає за допомогою куліси (важеля передач), що знаходиться в салоні авто.

Кожен досвідчений автомобіліст знає, щоб система працювала як годинник, необхідні і відповідні комплектуючі частини. Автовласників вітчизняного позашляховика «УАЗ», незалежно від моделі і модифікації очікує широкий асортимент якісних комплектуючих частин на вищевказану марку авто як оригінальної збірки, так і від відомих брендових виробників. Вартість товару варіюється в залежності від виробника, проте ціни на всі товари значно нижче ринкових.