• (067) 215-75-72
  • (095) 275-75-72
  • (073) 275-75-72
Написати директору

Трансмісія ВАЗ

Коробка передач
Коробка передач

Сцепление
Зчеплення

Передача карданная
Передача карданна

Мост
Міст

Автомобіль як єдиний цілий «автоорганізм» складається з ключових систем, які тісно взаємопов'язані між собою. Вихід з ладу однієї з систем може спричинити вихід з ладу автоелементов, які є складовими інших систем «життєзабезпечення» авто. Кожна система або взятий окремий вузол авто має свої автоелементи, які забезпечують як нормальну роботу вузла, зокрема, так і авто у цілому. Звичайно ділити на основні і не основні вузли в авто якось не коректно. Навіть незначна, на перший погляд, автодеталь може зіграти ключову роль в загальній працездатності авто.

Зазвичай, двугун в авто марки ВАЗ, якщо взяти за основу «класику», розташований в передній частині кузова, під капотом, а задній привід є провідним. У зв'язку з цим фактором необхідні автоелементи, які б здійснювали б зв'язок між двигуном і колесами. Сукупність автоелементов, що забезпечують не тільки зв'язок між двигуном і колесами, а так само зміна режиму ходу авто складають єдину систему - трансмісію, або, так звану, силову передачу. Основна функція трансмісії спрямована на передачу обертального ходу від коленвала движка на провідну пару коліс авто. Природно, трансмісія, як складний і громіздкий вузол має свої ключові автоелементи, і навіть не просто автоелементи, а цілі блоки і автоузлов. Зазвичай авто марки ВАЗ комплектуються механічною КПП. Єдине відмінність-це кількість передач. Якщо перші моделі «АвтоВАЗу» мали чотириступінчасті МКПП, то більш пізні, природно п'ятиступінчасті.

МКПП призначена для зміни обертального ходу, переданого двигуном на кардан, яка сприяє отриманню провідними колесами різних тягових зусиль. За допомогою МКПП можлива зміна режиму руху тієї ж провідною колісної пари для переходу в режим «заднього ходу» авто, а так само від'єднання движка від трансмісії на невизначений час. Ще одним вузлом трансмісії, який тісно пов'язаний з МКПП це - автосцепленіе. Цей автоузел служить для повного від'єднання на нетривалий відрізок часу трансмісії від працюючого движка, з метою зміни тягового зусилля на ведучу колісну пару, тобто для зміни швидкісного режиму ходу авто за допомогою переходу з однієї швидкості (передачі) на іншу в самому процесі ходу, а так само при початковому русі авто.

Карданна передача в загальному автоузлов здійснює функцію щодо забезпечення провідного моста обертовим ходом, переданому від вала МКПП під мінливим кутом між осями валів МКПП і ДП (головної передачі). Для того щоб зробити передачу обертального моменту під прямим кутом від кардана до полуосям, а так само скоротити число обертів ведучої колісної пари авто, трансмісія обладнана головною передачею. При вході авто в поворот необхідні деякі умови, які забезпечували м'яке, а найголовніше, безпечний рух авто. Умови повинні грунтуватися на деяких законах механіки, а точніше, при вході в поворот швидкість обертання «внутрішніх» і, відповідно, «зовнішніх» коліс, в залежності від напрямку, не повинна бути однаковою. Для того, щоб обертальний момент був правильно перерозподілено на "необхідні" колеса, трансмісія комплектується ще одним важливим автоелементом диференціалом. Диференціал конструкційно пов'язаний з півосями за допомогою шестерень, які і передають необхідний обертальний хід на колеса. Перерахувавши ключові автоелементи трансмісії можна впевнено зробити висновок про важливість цієї системи не тільки в «життєдіяльності» авто, але і забезпеченні безпечного ходу авто в різних режимах руху. У зв'язку з особливою популярністю у споживачів, які з успіхом експлуатують ще перші моделі авто, вироблені «АвтоВАЗом», не кажучи вже про більш пізніх, природно, виникає питання з обслуговування та ремонту цих авто. Наш авторинок заповнений автозапчастинами на цю знамениту вітчизняну марку самими різними деталями, про походження деяких навіть не знають самі реалізатори. Тому, щоб Ваша «машинка» і далі Вас радувала, необхідно купувати автозапчастини від відомих виробників або оригінальні.

Компанія Статус-М пропонує широкий асортимент як оригінальних автозапчастин, так і від виробників, якість яких практично не відрізняються від оригінальних за вартістю, яка Вас приємно здивує. Якщо Ви або Ваша організація здійснює обслуговування та ремонт авто, а так само просування автозапчастин далі існує можливість придбання автотоварів та автозапчастин на будь-яку модифікацію авто ВАЗ оптом. У цьому випадку на вартість автотовару впливатиме гнучка система знижок.